Kontakt

 

AKADEMIA MAŁE ABC
ul. Zielona 43A, 83-031 Łęgowo
(4km od centrum Pruszcza Gdańskiego)

tel. +48 512 531 999
[email protected]

 

 

 


Wyświetl większą mapę

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza oferta

Drodzy Rodzice


Żłobek "Akademia Małe ABC" powstał z myślą o Was, pracujących rodzicach i o Waszych Pociechach w wieku od 5 miesiąca życia do 3-4 lat. Jesteśmy miejscem, w którym opiekujemy się Waszymi Skarbami, a jednocześnie wspieramy ich rozwój intelektualny, społeczny, fizyczny i emocjonalny. A wszystko to w atmosferze zabawy i radości. Działamy na zasadzie domu rodzinnego, w którym panuje przyjazna atmosfera. W naszej Akademii wdrażamy wychowanie przed-przedszkolne. Uczymy dzieci prawidłowych relacji w grupie i radzenia sobie w sytuacjach społecznych. Dzięki takim działaniom przygotowujemy Maluszki do łatwiejszego funkcjonowania w grupie przedszkolnej. Niewielka ilość dzieci pozwala Nam dostrzegać indywidualnie potrzeby każdego z Nich i w pełni je zaspokajać. W naszym żłobku poprzez ciekawe zabawy i różnorodne zajęcia rozwijamy u Maluszków wiele umiejętności.

 

Nasze stałe zajęcia to:

  •      Plastyka (malowanie, rysowanie, wydzieranie, wyklejanie, praca z masą solną, plasteliną ...)
  • Rytmika (śpiewanie piosenek, gra na instrumentach, taniec, rytmiczne zabawy)

  •  Język angielski (wierszyki, wyliczanki, śpiewanie, słuchanie piosenek w języku angielskim)

  •  Zajęcia ogólnorozwojowe( ćwiczenie motoryki i sprawności ogólnej )

  • Zabawy logiczne (zgadywanki, kolory, kształty, liczenie i inne)

    W tym roku rozpoczynamy cykl nowych zajęć: DOGOTERAPIA, LOGORYTMIKA ORAZ SENSOPLASTYKA

Dogoterapia -jest to metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę, prowadzona przez wykwalifikowanego dogoterapeutę, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany

i wyszkolony pies. Dogoterapia  wspomaga rozwój osobowości, edukuje i rehabilituje, pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Taki kontakt  stymulują kilka zmysłów jednocześnie: słuchu, wzroku i dotyku. Jest to także znakomita okazja do tego, by ćwiczyć koncentrację uwagi i wyzwalać spontaniczną aktywność dziecka wobec psa.

Logorytmika - to połączenie zabaw muzyczno-ruchowych z nauką poprawnej wymowy. Ćwiczenia te rozwijają umiejętności sprawnego wykonywania ruchu, pomagają w orientowaniu się w czasie i przestrzeni, sprzyjają poprawie koncentracji, stymulują sprawniejsze myślenie. Ponadto mogą być przydatne w wypracowaniu pewnych cech charakteru (np. zdyscyplinowania, poczucia odpowiedzialności, umiejętności pracy w grupie).Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanego LOGOPEDĘ.

Sensoplastyka - to edukacja sensoryczno-plastyczna, która optymalnie wpływa na rozwój dziecka stymulując receptory i pobudzając połączenia nerwowe w mózgu

Zajęcia z rytmiki ( muzyczno-ruchowe), stwarzają wielkie możliwości rozwojowe dla dzieci.  Dzięki włączeniu w tokzajęć ruchowych muzyki, ruchy dzieci stają się bardziej płynne i harmonijne. Ułatwia to dzieciom rozwijanie i wzbogacanie ich inwencji twórczej. Muzyka w sposób magiczny jest w stanie otworzyć wnętrze dziecka, pozwala mu przeżywać ją, a zarazem odkrywa ich własne uczucia i emocje. Dzięki temu dziecko może coraz lepiej wyrażać samo siebie w formie jak najbardziej naturalnej dla człowieka, czyli w ruchu.

 Informacje dotyczące opłat:

I. Wpisowe: 400 zł

Wpisowe to bezzwrotna opłata gwarantująca dziecku miejsce w Żłobku "Akademia Małe ABC". W cenę wliczone są m.in. opłaty związane z utworzeniem nowego miejsca, fundusz zabawkowy oraz pomoce plastyczne.

II. Opłaty miesięczne - Pakiety (płatne do 3 go dnia każdego miesiąca).

  •  Pakiet A: 1000 zł/msc Stała opłata miesięczna za pobyt Dziecka w godzinach pracy Żłobka (7:00-17:00)
  • Pakiet B: 900zł/msc Stała opłata miesięczna za pobyt Dziecka do 7 godz. ( między godziną 7:00-17:00

  • Wszystkie zajęcia odbywają się w ramach czesnego.

III. Opłata za wyżywienie.

Dzienna stawka za pełne wyżywienie (śniadanie, II śniadanie,  obiad, podwieczorek) od września 2020 będzie wynosić 13,50 zł (płatne dodatkowo).

IV. Opłata za godzinę adaptacji bez rodzica wynosi 15 zł.

Isnieje możliwość dofinansowania pobytu Dziecka w Żłobku z Urzędu Gminy Pruszcz Gdański.

 

Zapisując Dziecko do Żłobka "Akademia Małe ABC", zapewniają Państwo Maluszkowi profesjonalną opiekę w dobrej cenie !