Kontakt

 

AKADEMIA MAŁE ABC
ul. Zielona 43A, 83-031 Łęgowo
(4km od centrum Pruszcza Gdańskiego)

tel. +48 512 531 999
[email protected]

 

 

 


Wyświetl większą mapę

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza oferta

Drodzy Rodzice


Żłobek "Akademia Małe ABC" powstał z myślą o Was, pracujących rodzicach i o Waszych Pociechach w wieku od 6 miesiąca życia do 3-4 lat. Jesteśmy miejscem, w którym opiekujemy się Waszymi Skarbami, a jednocześnie wspieramy ich rozwój intelektualny, społeczny, fizyczny i emocjonalny. A wszystko to w atmosferze zabawy i radości. Działamy na zasadzie domu rodzinnego, w którym panuje przyjazna atmosfera. W naszej Akademii wdrażamy wychowanie przed-przedszkolne. Uczymy dzieci prawidłowych relacji w grupie i radzenia sobie w sytuacjach społecznych. Dzięki takim działaniom przygotowujemy Maluszki do łatwiejszego funkcjonowania w grupie przedszkolnej. Niewielka ilość dzieci pozwala Nam dostrzegać indywidualnie potrzeby każdego z Nich i w pełni je zaspokajać. W naszym żłobku poprzez ciekawe zabawy i różnorodne zajęcia rozwijamy u Maluszków wiele umiejętności.

 

Nasze stałe zajęcia to:

  •      Plastyka (malowanie, rysowanie, wydzieranie, wyklejanie, praca z masą solną, plasteliną ...)
  • Rytmika (śpiewanie piosenek, gra na instrumentach, taniec, rytmiczne zabawy)

  •  Język angielski (wierszyki, wyliczanki, śpiewanie, słuchanie piosenek w języku angielskim)

  •  Zajęcia ogólnorozwojowe( ćwiczenie motoryki i sprawności ogólnej )

  • Zabawy logiczne (zgadywanki, kolory, kształty, liczenie i inne)

    W tym roku rozpoczynamy cykl nowych zajęć: DOGOTERAPIA, LOGORYTMIKA ORAZ SENSOPLASTYKA

Dogoterapia -jest to metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę, prowadzona przez wykwalifikowanego dogoterapeutę, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany

i wyszkolony pies. Dogoterapia  wspomaga rozwój osobowości, edukuje i rehabilituje, pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Taki kontakt  stymulują kilka zmysłów jednocześnie: słuchu, wzroku i dotyku. Jest to także znakomita okazja do tego, by ćwiczyć koncentrację uwagi i wyzwalać spontaniczną aktywność dziecka wobec psa.

Logorytmika - to połączenie zabaw muzyczno-ruchowych z nauką poprawnej wymowy. Ćwiczenia te rozwijają umiejętności sprawnego wykonywania ruchu, pomagają w orientowaniu się w czasie i przestrzeni, sprzyjają poprawie koncentracji, stymulują sprawniejsze myślenie. Ponadto mogą być przydatne w wypracowaniu pewnych cech charakteru (np. zdyscyplinowania, poczucia odpowiedzialności, umiejętności pracy w grupie).Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanego LOGOPEDĘ.

Sensoplastyka - to edukacja sensoryczno-plastyczna, która optymalnie wpływa na rozwój dziecka stymulując receptory i pobudzając połączenia nerwowe w mózgu

Zajęcia z rytmiki ( muzyczno-ruchowe), stwarzają wielkie możliwości rozwojowe dla dzieci.  Dzięki włączeniu w tokzajęć ruchowych muzyki, ruchy dzieci stają się bardziej płynne i harmonijne. Ułatwia to dzieciom rozwijanie i wzbogacanie ich inwencji twórczej. Muzyka w sposób magiczny jest w stanie otworzyć wnętrze dziecka, pozwala mu przeżywać ją, a zarazem odkrywa ich własne uczucia i emocje. Dzięki temu dziecko może coraz lepiej wyrażać samo siebie w formie jak najbardziej naturalnej dla człowieka, czyli w ruchu.

 Informacje dotyczące opłat:

I. Wpisowe: 400 zł

Wpisowe to bezzwrotna opłata gwarantująca dziecku miejsce w Żłobku "Akademia Małe ABC". W cenę wliczone są m.in. opłaty związane z utworzeniem nowego miejsca, fundusz zabawkowy oraz pomoce plastyczne.

II. Opłaty miesięczne - Pakiety (płatne do 3 go dnia każdego miesiąca).

  •  Pakiet A: 1200 zł/msc Stała opłata miesięczna za pobyt Dziecka w godzinach pracy Żłobka (6:30-17:00)
  • Pakiet B: 1100zł/msc Stała opłata miesięczna za pobyt Dziecka do 7 godz. ( między godziną 6:30-17:00

  • Wszystkie zajęcia odbywają się w ramach czesnego.

III. Opłata za wyżywienie.

Dzienna stawka za pełne wyżywienie (śniadanie, II śniadanie,  obiad, podwieczorek) od stycznia 2022  wynosi 14,50 zł (płatne dodatkowo).

Możliwa jest opieka godzinowa nad dzieckiem - cena uzgadniana indywidualnie z rodzicem.

IV. Opłata za godzinę adaptacji bez rodzica wynosi 25 zł.

Isnieje możliwość dofinansowania pobytu Dziecka w Żłobku z Urzędu Gminy Pruszcz Gdański.

 

Zapisując Dziecko do Żłobka "Akademia Małe ABC", zapewniają Państwo Maluszkowi profesjonalną opiekę w dobrej cenie !